DURPX28ABPK
Call for price
Compare
Duracell Alkaline 28A Medical Equipment Battery - For Medical Equipment - 6 V DC - 1 Each
Item Code: DURPX28ABPK
Manufacturer Duracell Inc.
Specifications
UNSPSC Code
Weight
0.03lb
Height
0.55in
Width
3.5in
Length
3.5in
Application/usage
Medical Equipment
Battery Chemistry
Alkaline
Brand
Duracell
Brand Name
Duracell
Category
Batteries & Battery Chargers
Country of Origin
China
Manufacturer
Duracell Inc.
Manufacturer Part Number
PX28ABPK
Manufacturer Website Address
http://www.duracell.com
Output Voltage
6 V DC
Packaged Quantity
1
Product Model
PX28ABPK
Product Name
Alkaline 28A Medical Equipment Battery
Product Type
Battery
Specifications
UNSPSC Code
Weight
0.03lb
Height
0.55in
Width
3.5in
Length
3.5in
Application/usage
Medical Equipment
Battery Chemistry
Alkaline
Brand
Brand Name
Category
Batteries & Battery Chargers
Country of Origin
China
Manufacturer
Duracell Inc.
Manufacturer Part Number
PX28ABPK
Manufacturer Website Address
http://www.duracell.com
Output Voltage
6 V DC
Packaged Quantity
1
Product Model
PX28ABPK
Product Name